Twórca i dostawca portfela kryptowalutowego offline, GK8, zaproponował nagrodę w kryptowalutach o wysokości aż 250 000 USD. Może ją otrzymać pierwszej osoba, która zdoła zhakować jego produkt, tzw. cyfrowy sejf. Do zgarnięcia jest więc nagroda o naprawdę wysokiej wartości, bo to przecież ćwierć miliona amerykańskich dolarów.

Firma GK8 przedstawia swój produkt jako „odporny na hakowanie cyfrowy sejf”, przy którego obsłudze nie jest wymagane bezpośrednie ani pośrednie połączenie z Internetem. GK8 wypłaci łącznie kwotę aż 250 000 USD, zawartej w Bitcoinach takiej osobie, która udanie przeprowadzi włamanie do ich portfela. Otwarcie ataku na rzekomo nie do zdobycia sejf nastąpi 3 lutego o godzinie 9:00 EST i potrwa do 4 lutego 2020 r., również do tej samej godziny, czyli okrągłą dobę. Po większą ilość informacji dotyczącej wydarzenia zapraszamy tutaj.

Kryptowaluty przeznaczone do legalnego włamania

Pochodząca z Izraela firma technologiczna GK8 przekonuje, że jej “wysoce bezpieczne rozwiązanie do przechowywania aktywów cyfrowych”  może posłużyć bankom i innym instytucjom finansowym do uzyskiwania pełnego dostępu do posiadanych zasobów kryptograficznych, powiązanych z zasobami informacji oraz zarządzanie nimi w dowolny sposób, a bez konieczności łączenia się z siecią internetową.

Bitcoin Era Opinie 2020 – Bot i Platforma inwestycyjna

Na witrynie firmy można przeczytać, że ich produkt zaprojektowano w taki, by „minimalizować powierzchnię ataku na portfele i blokować wpływ atakujących na kluczowe dla bezpieczeństwa elementy”. Spośród aspektów ryzyka, które portfel ma znacząco ograniczyć, a nawet wyeliminować, GK8 wskazuje przede wszystkim na ataki sponsorowane przez najpotężniejszych graczy, czyli władze państwowe (o co od dawna jest podejrzewana np. Korea Północna) oraz cyberataki APT, czyli trwałe i zaawansowane zagrożenie.

Badacz kryptografii i naukowiec z Zcash (ZEC), profesor Eran Tromer popiera produkt. Uważa on, że rozwiązania portfela kryptowalutowego opracowane przez GK8 są tak dobre, że zapewne ustanowi on nowe standardy w zakresie technologii do bezpiecznego przechowywania walut cyfrowych.

Wyzwanie dla hakerów idealnym pomysłem na testy i reklamę

Działanie firmy jest idealnym pomysłem zarówno na testy sprawdzające przydatność, szczelność, czy ewentualne niedociągnięcia produktu, jak i doskonały sposób na jego promocję. Hakerzy lubią wyzwania, a wyzwanie to dotyczy zwłaszcza tzw. białych hakerów, czyli legalnie działających programistów, nierzadko odpowiedzialnych za sprawdzanie różnorakich systemów bezpieczeństwa, a testy zaproponowane przez GK8 dają ponadto możliwość niezłego zarobku. Dla przedsiębiorstwa, w wypadku oczywiście niepowodzenia hakerskich “ataków”, będzie to zaś najlepsza z możliwych reklama produktu, gdyż wielu inwestujących natychmiast o nim usłyszy, a przy udanym teście, także produkt zakupi.

Ataki cyberprzestępców na giełdy kryptowalutowe i indywidualne portfele są obecnie największą zmorą rynku kryptowalutowego. Uważa się, że jest to jedna z dużych barier w adopcji nowej technologii i jeżeli na rynek trafią niemal całkowicie bezpieczne paper wallety, rynek krytowalut może natychmiast przyspieszyć, a to już z pewnością zostanie przełożone na wzrost cen cyfrowych walut.