Rynek kryptowalutowy ponownie staje na nogi

Po niedawnych spadkach jakie miały miejsce w czasie ostatnich dni, obecne kursy dotyczące czołowych krytpuwalut zdają się potwierdzać, że chwilowy kryzys już minął. Delikatne spadki tylko na chwilę zachwiały wartością walut internetowych. Już po odbiciu Bitcoin (BTC) urósł do wartości powyżej 11 500 dolarów amerykańskich, a poziom, na jakim znalazł się Ether (ETH) wynosi obecnie 400 dolarów za monetę. Inne waluty również jak Chainlink (LINK) również urosły o 7% w ciągu ostatniej doby.

Najważniejsze informacje:

  • Wbrew wstępnym obawom wpływ wygaśnięcia kontraktów terminowych w Bitcoinie nie przyczynił się znacznie do spadku wartości kryptowaluty

  • ciągu ostatniej doby znaczna większość altcoinów znajdująca się w ścisłej 20 CMC zakończyła dzień na plusie

Sytuacja na rynku Bitcoina obecnie

Ostatnia sesja Bitcoina na CMC rozpoczęła się z ceną na poziomie 11 325,30 USDzaś jej zakończenie owocowało we wzrosty. Dzień dla BTC skończył się zyskiem na poziomie 11 542,50 dolarów amerykańskich i choć można uznać, że nie był to dramatycznie duży wzrost to zmiana cenowa kursu Bitcoina o 1,92% wywołała u inwestorów dużo optymizmu, tak więc po zakończeniu dnia mogli oni odetchnąć z ulgą. Już wcześniej głośne było obawy o kryzys w BTC jaki może nastąpić z chwilą wygaśnięcia kontraktów terminowych tej kryptowaluty. Pojawiały się nawet głosy, że może dojść do znacznych spadków i wahań cen. BTC jednak nie tylko nie stracił, ale też zyskał nieco na wartości, co można w dłuższej perspektywie uznać za dobry prognostyk. Wzrost BTC powyżej 11 500 USD daje na chwilę obecną spore nadzieje na utrzymanie tego trendu na dłużej.

Obecny kurs Bitcoina waha się w granicach 11 562,07 USD. W ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin waluta internetowa znalazła się na plusie o 1.17%. Nie byłoby to nic niezwykłego gdyby nie emocje oraz panika i lęk, jakie mają miejsce na rynku Bitcoina. Sytuacja dzieje się nie po raz pierwszy i tym razem więc można uznać, że zachłanność i chciwość na rynku Bitcoina zagoszczą na dłuższy czas, jak to miało miejsce całkiem niedawno.

Jak prezentuje się sytuacja z altcoinami?

Wzrost, jaki dotyczył Bitcoina mógłby sugerować, że i inne waluty internetowe niedługo odniosą spore zyski. Choć w przeciągu kilku dni kurs Ethera, a więc drugiej najważniejszej kryptowaluty co do wielkości uległ osłabieniu przekraczając granicę ceny poniżej 400 USD przy równoczesnym wzroście Bitcoina, to może się wydawać, że i dla Ethera nadchodzą lepsze dni. Ostatnie wyniki pokazują, że w przeciągu dwudziestu czterech godzin Ether zyskał na wartości, odnotowując zyski rzędu 3,22%.

Pozytywny trend daje się też dostrzec u innych kryptowalut, co jasno sugeruje, że niedawne spadki są już tylko przeszłością. Pozostałe coiny głównej 20 rankingu CoinMarketCapu zakończyły dzień na plusieNajlepiej w tych warunkach poradziły sobie projekty takie jak Chainlink (wzrost o 6,67%), Monero (5,26% na plusie), TRON (wzrost 4,88%) oraz Cardano (wzrost o 4,55%).