Dennis Blieden, Amerykanin został oskarżony, a następnie skazany za dokonanie kradzieży na kwotę opiewająca na 22 miliony dolarów (USD). Jak udowodniono skazany wyprowadzał miliony dolarów z kont bankowych swojego mocodawcy. Uzyskane w ten sposób środku przeznaczał między innymi na granie w krypto-pokera. i wydawał je m.in na krypto-pokera.  Dennis Blieden popełnił przestępstwo kradzieży będąc pracownikiem firmy StyleHaul Incorporated, czyli podmiotu świadczącego usługi w obszarze mediów społecznościowych, skupiająca się na współpracy z influencerami. Mężczyzna stoi w obliczu pozbawienia wolności na okres 22 lat.

Pracownik dopuścił się kradzieży na kwotę 22 milionów dolarów (USD). Proceder odbył się przy wykorzystaniu serwisów akceptujących waluty cyfrowe.

W okresie od października 2015 roku do marca bieżącego roku wspomniany, Dennis Blieden zajmował stanowisko kierownika działu księgowości i finansów w StyleHaul. W tym przedziale czasowym wielokrotnie dopuścił się przekroczenia przyznanych mu uprawnień. Między innymi mając pod kontrolą konta bankowe należące do firmy defraudował znajdujące się na nich środki. Skradzione pieniądze przeznaczał na zakup walut cyfrowych, za pomocą których opłacał swoje uczestnictwo w profesjonalnych turniejach pokera. Wysokość wydawany kwoty przykuła uwagę władz do Dennisa Bliedena.

Na jaką kwotę opiewały pokerowe rozgrywki Bliedena?

Jak udowodniono Dennis Blieden opłacił swoje uczestnictwo w turniejach pokerowych uiszczając opłaty w wysokości : 52 000 dolarów (USD) oraz 103 000 dolarów (USD). Dodatkowo płacił innym graczom prywatnymi czekami, których suma wynosi 1 204 000 dolarów (USD). Nie jest też tajemnicą, że Dennis Blieden grał również w pokera w sieci.

Szczegóły procederu prowadzonego przez Dennisa Bliedena

Aby zatuszować swój przestępczy proceder Dennis Blieden dokonał zafałszowania wyciągów firmowych. Przerabiał je w taki sposób, by wyglądały jak płatności dla klientów.  Zgodnie z materiałem dowodowym zgromadzonym przez sąd udowodniono, że prowadził, także podrobioną dokumentację księgową. Dodatkowo dopuścił się fałszowania dokumentacji bankowej.

Jak wspomniano wcześniej cały proceder trwał latami. Dennis Blieden okradał swoją firmę bez zauważenia, aż do momentu gdy popadł w rutynę. jego działania wyszły na światło dzienne, gdy próbował dokonać fałszerstwa związanego z zakupem mieszkania na plaży w Meksyku. Oficjalnie lokal miał mieć przeznaczenie jako obiekt użytkowy przeznaczony dla klientów oraz partnerów firmy. W rzeczywistości dała o sobie znać zachłanność Dennisa Bliedena. W celu przeprowadzenia transakcji musiał się posunąć do kradzieży tożsamości jednego z dyrektorów StyleHaul. Przeprowadzona transakcja opiewała na kwotę o wartości 230 000 dolarów (USD). Jej skala nie mogła przejść niezauważona. Dlatego też wszczęto śledztwo, które ujawniło nie tylko kradzieże, ale również fałszerstwa, których dopuścił się pokerzysta. Warto podkreślić, że oskarżony przyznał się do wszystkich postawionych mu zarzutów.

Redakcja: Kryptowaluty Wielka Brytania