Trezor One to jeden z najbardziej popularnych portfeli sprzętowych, które dostępne są na rynku kryptowalut. Jeśli ktoś chce korzystać z pewnego i wydajnego rozwiązania, ten portfel jest dla niego wręcz stworzony. Jest to stuprocentowo bezpieczne urządzenie służące do podpisywania transakcji z udziałem kryptowalut, ale też generowania prywatnych kluczy transakcyjnych. W związku z tym warto o niego dbać, ponieważ niejako człowiek, który jest jego posiadaczem dba tym samym o swoje interesy.

Trezor One – instrukcja obsługi

Trezor One instrukcja nie jest zbyt skomplikowana, dlatego też osoby chcące nauczyć się obsługiwać ten portfel nie powinny mieć z tym trudności. Całą procedurę można opanować w jeden dzień, a następnie przystąpić do korzystania z tak funkcjonalnego urządzenia. Opisywany portfel posiada niewielkie rozmiary, jest lekki, a przede wszystkim cechuje się solidną konstrukcją. Dzięki temu jego uszkodzenie jest praktycznie niemożliwe.

Portfel można obsługiwać zaledwie przy pomocy dwóch różnych przycisków, więc jak widać każda osoba powinna opanować to do perfekcji. Producent zapewnia, iż sprzęt może bezproblemowo pracować zarówno przy bardzo niskich temperaturach (sięgających – 20 stopni Celsjusza), ale też ekstremalnie wysokich (dochodzących do 60 stopni Celsjusza).

Trezor One – jakie kryptowaluty obsługuje?

Portfel sprzętowy Trezor obsługuje następujące kryptowaluty:

  • Bitcoin,
  • Ethereum,
  • ZCash,
  • Ethereum Classic,
  • Litecoin,
  • Namecoin,
  • Bitcoin Testnet,
  • Dash,
  • Dogecoin.

Jak widać jest tego naprawdę sporo, dlatego jeśli ktoś będzie szukał odpowiedzi na pytanie Trezor One jakie kryptowaluty obsługuje, nie będzie miał problemów z tym, aby znaleźć rzetelną odpowiedź. Z racji tego użytkownicy chętnie korzystają z tego portfela, ponieważ mogą dzięki temu błyskawicznie obsługiwać inwestycje, na których im najbardziej zależy. Osoby goszczące na rynku kryptowalut od dłuższego czasu na pewno pozytywnie podejdą do tematu i będą chętnie korzystać z tego urządzenia.

Trezor One – opinie

Badając Trezor One opinie trudno znaleźć jakieś negatywne komentarze ze strony bardziej doświadczonych użytkowników. Co za tym idzie przetestowanie tego portfela sprzętowego okaże się być idealnym wyborem dla osób, które poszukują dla siebie ciekawego i niezbyt dużego urządzenia do obsługi różnorodnych transakcji z udziałem walut cyfrowych.

Portfel posiada w sobie różnorakie zabezpieczenia, dlatego też osoby trzecie mają bardzo duże problemy z tym, aby wyciągnąć z nich jakiekolwiek dane. W związku z tym inwestorzy mogą spać całkowicie spokojnie, gdyż korzystają z zabezpieczeń typu BIP 32, BIP 39 oraz BIP 44. To sprawia, że opinie są jeszcze lepsze, ponieważ wszystkie dane zgromadzone w portfelu obsługiwane są jedynie przez jego właściciela.

Urządzenie może być też z powodzeniem wykorzystywane jako urządzenie autoryzujące, więc spełnia wszechstronne funkcje. Przy okazji nie jest tak drogie jak inne modele, ponieważ na tego typu inwestycję należy przeznaczyć od 100 do 300 złotych, w zależności od tego, gdzie zakupi się sprzęt.

Trezor One – gdzie kupić?

Osoby zadające na forach pytanie Trezor One gdzie kupić nie powinny się zbytnio zamartwiać, ponieważ dostęp do tego portfela sprzętowego jest naprawdę szeroki.

Można go zakupić w różnych sklepach internetowych, np. FlyingAtom. Transakcja realizowana jest praktycznie natychmiastowo, dlatego też w krótkim czasie można stać się posiadaczem funkcjonalnego i niezawodnego portfela do obsługi własnych kryptowalut i prywatnych kluczy transakcyjnych. Portfel zapewnia pełne bezpieczeństwo zgromadzonym do tej pory środkom, aby dostać się do portfela wystarczy podać swój PIN, który zna tylko właściciel.

Z pomocą urządzenia można realizować transfery zgromadzonych środków. Widać, że zakupienie urządzenia nie powinno być dla zainteresowanych skomplikowanym procesem, wystarczy się dobrze rozejrzeć po sklepach internetowych, a następnie wcielić swój plan w życie. Oczywiście przedtem należy przygotować odpowiednią sumę pieniędzy.