Safe-T Mini stanowi portfel sprzętowy, który został stworzony przez francuską grupę Archos. Tym, co go wyróżnia jest przede wszystkim działanie w branży blockchain, oraz znalezienie zastosowania w rozwiązaniach mobilnych oraz w małych pojazdach miejskich. W portfelu Safe-T mini można przechowywać takie kryptowaluty jak:

 • Bitcoin;
 • Bitcoin Cash;
 • Bitcoin Gold;
 • Litecoin;
 • Dash;
 • Ethereum.

Co więcej, Firma sprzedająca ten produkt może pochwalić się niebanalnymi wynikami dotyczącymi sprzedaży. Po 17 latach obecności na rynku w ubiegłym roku osiągnęła ona ok. 155 milionów euro zysku ze sprzedaży, a sam Archos obecny jest aż w 20 krajach, 25 punktach sprzedaży i posiada około 10 milionó aktywnych użytkowników.

Opisywane urządzenia składa się z takich elementów jak:

 1. Wyświetlacz: OLED, 0,96 cala, 128x64p;
 2. Połączenie Micro USB;
 3. Wymiary: 45mm x 75mm;
 4. Materiał wykonania: plastik (przyjazny dla środowiska).

Dzięki temu przedmiot służący do przechowywania kryptowalut jest nie tyle poręczny, oraz dobry jakościowo ale i estetyczny.

O czym należy pamiętać przed instalacją tego portfela?

Instalując Safe-T Mini po raz pierwszy należy przede wszystkim należy udać się na stronę internetową www.safe-t.io. Następnie widoczny będzie komunikat, w którym instalujący zostanie poproszony o podłączenie portfela do komputera za pomocą kabla USB. Po podłączeniu urządzenia z komputerem, należy w kolejnym komunikacie zezwolić na instalację oprogramowania umożliwiającego obsługę portfela.

W kolejnym kroku już po zakończeniu instalacji oprogramowania możemy jednocześnie utworzyć nowy portfel, bądź też uzyskać dostęp do starego. Dalej należy stworzyć kopię zapasową (backup) dla naszego portfela. Składa się on z 24 przypadkowo wygenerowanych słów, które to należy spisać na osobnej kartce. Specjalnie w tym celu można użyć 3 kartek, które dołączane są od producenta w celu zapisania 24 słów. W tym miejscu należy nadmienić aby pod żadnym pozorem nie robić zdjęć, bądź wysyłać słowa do osób trzecich, gdyż grozi to kradzieżą, a w rezultacie częściową bądź całkowitą zgromadzonych środków.

W kolejnym, ostatnim już korku istnieje możliwość nadania nazwy dla portfela jej użytkownika, którą może składać się maksymalnie z 16 dowolnie wybranych znaków. Po wykonaniu tego kroku portfel jest gotowy do użycia.

Z czego składa się cały produkt?

Przede wszystkim obudowa samego portfela wykonana jest z cienkiego plastiku – zapobiega do niechcianym stłuczeniom bądź też zarysowaniom, a co więcej sprawia, iż portfel sam w sobie jest lekki. Dodatkowo portfel Safe-T posiada również dwa przyciski funkcyjne, które są umiejscowione na samym dole portfela, pod ekranem.

Oprócz lekkości samego portfela, jego okrągły kształt sprawia, iż jest on jedynie nieco większy od monety 5-złotowej, przez co jest niezwykle poręczny, i można bez większych przeszkód trzymać go w rękach, jak i mieć schowanego w ustronnym miejscu.

Poza tym, w opakowaniu od producenta znaleźć można kompletny pakiet części składowych, do których zaliczają się:

 1. Sam portfel Safe-T Mini;
 2. Kabel USB – służący do podłączenia i instalacji oprogramowania z komputerem;
 3. Instrukcję obsługi;
 4. 3 karty na zapis “Recovery Seed“;
 5. Smycz;
 6. Pokrowiec na portfel – zabezpieczający przed zalaniem bądź spadkiem z wysokości.

Dzięki temu w jednej, atrakcyjnej cenie można otrzymać kompletny produkt oraz opakowanie w jednym, co sprawia, iż jest on atrakcyjny dla potencjalnych klientów.

Jakie są pozytywne lub negatywne cechy portfela Safe-T Mini?

Do głównych zalet posiadania tego portfela można zaliczyć:

 • posiadania zabezpieczenia “Recovery Seed” – 24 wygenerowane losowo słowa podczas pierwszej instalacji oprogramowania oraz użycia portfela;
 • możliwość eksportowania kluczy prywatnych;
 • ustawienie dodatkowego hasła – jest to kolejne zabezpieczenie przed nieautoryzowanym użyciem portfela ze strony osób trzecich;
 • korzystna cena – jest to najtańszy produkt na rynku (jego cenna razem z przesyłam mieści się w granicach 52-55 euro).

Z kolei za negatywne cechy tego portfela można zaliczyć:

 • możliwość generowania i przechowywania kluczy zabezpieczających jedynie na portfelu;
 • stosunkowo cienka obudowa z plastiku.

Dostępność portfela na rynku

Portfel Archos Safe-T Mini jest oficjalne dostępny w dwóch miejscach sprzedaży:

 1. Na oficjalnej stronie producenta;
 2. Na platformie Amazon.

Są to jedyne dwa oficjalne, i zarazem sprawdzone źródła zakupu portfela. W przypadku chęci zakupu poprzez inne strony internetowe, nie ma gwarancji jakości oraz dostarczenia portfela w stanie używalności, dlatego zaleca się korzystanie jedynie z tych dwóch źródeł.

Jakie są wrażenia konsumentów na temat portfela Safe-T Mini?

Opisywany wyżej portfel jest najtańszą i jednocześnie dobrą jakościowo opcją dla potencjalnych użytkowników rynku kryptowalut. Pozwala na przechowywanie oraz dysponowanie różnymi rodzajami kryptowalut. Dodając do tego odpowiednie zabezpieczenia, oraz korzystną cenowo ofertę, można śmiało stwierdzić, iż jest to produkt wart rozważenia jeśli chodzi o posiadanie kryptowalut. Pomimo cienkiej obudowy, oraz możliwości przechowywania kluczy jedynie na portfelu, stanowi on nieodzowny przedmiot, dzięki któremu można bez obaw przechowywać swoje kryptowaluty.