Edge jest jednym z bardziej popularnych portfeli Bitcoin. Aplikacja ta umożliwia również przechowywanie naprawdę wielu innych kryptowalut. W tejże recenzji zostanie omówiona funkcja portfela.

Recenzja Edge Wallet

Edge jest mobilnym, wielowalutowym portfelem na smartfony, które posiadają systemy iOS oraz także Android. Aplikacja sama w sobie jest niezwykle intuicyjna oraz także bardzo prosta w samej obsłudze. Co więcej posiada także wiele opcji, takich jak na przykład wymiana kryptowalut oraz także ich kupowanie. Dzięki temu będzie w stanie zapłacić rachunki jakimikolwiek kryptowalutami.

Siedziba główna Edge zlokalizowana jest w Kalifornii w San Diego. Portfel założony został w roku 2014 pod nazwą – AirBitz, obsługiwał początkowo tylko i wyłącznie Bitcoin oraz także zawierał katalog wbudowany internetowych stron, które tę kryptowalutę akceptują.

Funkcje bezpieczeństwa

Edge zamiast recovery seeda tradycyjnego wykorzystuje model unikalny bezpieczeństwa, który jest wyłącznie oparty o wybór hasła oraz loginu.

Jest to jeden z portfeli intuicyjnych, które są dostępne na rynku. Użytkowanie go sprawiać nie powinno żadnych problemów osobom, które w temacie kryptowalut są kompletnie zielone. Recovery seed, a więc klucz prywatny zobaczyć można dla każdej waluty, która jest dostępna w aplikacji.

Zaznaczyć warto, że Edge informacji nie zbiera na temat użytkownika, to znaczy, że nie przechowuje jego nazwy jak i także jego hasła. Te informacje są po stronie klienta szyfrowane (czyli bezpośrednio na samym urządzeniu).

Ponieważ wszelkie portfele zabezpieczone są loginem oraz hasłem, każdy to tę kombinację uzyska, może się zalogować na konto. Dlatego gdy zaczynamy używać Edge Wallet jest ważne to, aby włączyć dwuskładnikowe uwierzytelnianie.

Można także ustawić limity wypłat. W przypadku wysyłania znacznie dużej ilości kryptowalut z portfela będzie konieczne ponowne wpisanie hasła. Zabezpieczeniem dodatkowym jest wylogowywanie automatyczne.

Funkcje dodatkowe Edge Wallet

Kupujmy kryptowaluty – możemy kupić bezpośrednio kryptowaluty z aplikacji przy pomocy kredytowej karty czy też bankowego przeelwu

Wymieniajmy kryptowaluty – za pomocą takich usług jak Changelly, ShapeShift czy też ChangeNow z poziomu samego portfela wymieniać możemy jedną walutę na zupełnie inną.

Wydaaj kryptowaluty – Edge nam pozwala na zakup upominkowych kart do jakże popularnych internetowych witryn, takich jak Steam, Amazon i tym podobne. Za samym pośrednictwem Bitrefill

Cryptocurrency Forks – Edge po prostu obsługuje forki co po niektórych kryptowalut. Są to między innymi: Bitcoin Cash, Bitcoin czy też Bitcoin SV. 

Prywatność

Portfel Edge jest prywatny całkowicie, nie przesyła zupełnie żadnych danych użytkownika bezpośrednio na serwery firmy. Gdy się rejestrujemy na portfelu Edge nie musimy podawać nawet swojego prywatnego adresu mailowego.

Podsumowanie

Edge jest świetnym portfelem. Jest przyjazny dla użytkownika z kilkoma jakże ciekawymi funkcjami. Nie posiadają ich inne portfele. W sposób niezależne od tego, czy jesteśmy kompletnie początkującym czy też doświadczonym Bitcoinerem, to Edge się wydaje portfelem mobilnym niezmiernie solidnym.