Pierwsza na świecie gotowa przeglądarka na sieć Web 3 wprowadza obsługę płynną sieci zdecentralizowanej poprzez IPFS. Opera także rozszerza 30-seksundowe doładowania kryptowalutowego portfela na Australię, Unię Europejską, Meksyk, Nową Zelandię oraz Szwajcarię. Poza tym użytkownicy Opery mogą rejestrować nazwy domen oraz adresy portfeli w domenie crypto.

Gotowość do Web 3.0

Opera była przeglądarką pierwszą, której udało się wprowadzić funkcję przeglądania sieci Web 3.0 oraz wbudowany portfel kryptowalut we wszystkich swoich mobilnych przeglądarkach oraz przeglądarkach desktopowych. Firma norweska dodaje obecnie kilka nowych funkcji, które przenoszą na nowy poziom przeglądanie sieci blockchain. Obecnie opera ma 360 milionów użytkowników na świecie.

Użytkownicy Opery na Androida właśnie dostali przedsmak przyszłości. Po prowadzeniu doładowań bezproblemowych  portfela kryptowalutowego w Stanach Zjednoczonych oraz Skandynawii, Opera teraz rozszerza tę funkcję na resztę krajów Unii Europejskiej, Nową Zelandię, Australię, Szwajcarię oraz Meksyk.

Użytkownicy Opery teraz zyskują także dostęp do zdecentralizowanej przyszłości sieci dzięki obsłudze IPFS, która sposób przechowywania danych w sieci redefiniuje. Mogą teraz łatwiej wysyłać oraz odbierać kryptowalutowe transakcje, rejestrując same adresy portfeli z końcówką crypto w podobny sposób do domen org lub com.

Eliminacja wszelkich przeszkód w procesie adopcji powszechnej kryptowalut

Krokiem kolejnym w strategii Opery jest eliminowanie wszelkich przeszkód, które są związane z wykorzystaniem technologii właśnie połączonych bloków. W 2018 roku w grudniu firma norweska wprowadziła pierwszą blockchainową przeglądarkę – Opera na Androida, z eksploratorem dApp oraz portfelem kryptowalutowym. W kolejnym kroku Opera dodała portfel kryptowalutowy wbudowany do przeglądarki na komputerach, a także do przeglądarki IOS. Później także wprowadzono możliwość doładowania kryptowalutami portfela w Stanach Zjednoczonych oraz Skandynawii. Obecnie przyszedł czas na innego rodzaju regiony.

Aby umożliwić dosyć prosty zakup kryptowalut w sposób bezpośredni z portfela w przeglądarce, Opera zaczęła współpracę z Wyre. Jest to amerykańska firma bokerska, która zajmuje się pośrednictwem w handlu kryptowalutami. Użytkownicy Opery mobilnej na Androida w większości krajów teraz mogą kupować BTC (Bitcoin) i ETH (Ethereum) przy pomocy debetowej karty Mastercard lub Visa.

Head of Crypto w Operze – Charles Hamel wyjaśnił, w dokładnie jaki sposób aktualizacje wspierają wizję długoterminową Opery masowej adopcji właśnie technologii blockchain.

Sama możliwość nabywania kryptowalut w sposób bezpośredni z portfela ułatwia użytkownikom naszym ten proces. Zbędne się staje korzystanie z pośredniczących portali. Rozszerzenie tejże funkcji na kraje kolejne oraz regiony ma znaczenie kluczowe dla przyspieszenia ogólnego całej masowej adopcji technologii blockchain.