Firma Ngrave, zajmująca się szeroko pojętym zabezpieczeniem wszelkich zasobów cyfrowych, w tym kryptowalut, wprowadza na rynek pierwszy portfel kryptowalutowy, który jest dumnie nazywany przez twórców najbezpieczniejszym portfelem kryptowalutowym na całym świecie. Zabezpieczenia są potwierdzone certyfikatem EAL7, co jest potwierdzeniem najwyższych standardów bezpieczeństwa portfela.

Innowacyjny produkt firmy Ngrave

Kilka dni temu Ngrave ogłosiła sprzedaż najważniejszego produktu, który znajduje się portfolio tej uznanej firmy- portfel sprzętowy, który przez cały czas pozostaje w pełni offline. Zgodnie ze słowa twórców, tego typu urządzenia zostaną wystawione do sprzedaży ogólnej już 26 maja za pośrednictwem platformy Indiegogo, jednak wysyłka najbezpieczniejszych portfeli kryptowalutowych na świecie jest zaplanowana dopiero na październik.

To oznacza, iż wszystkie osoby zainteresowane jeszcze większą ochroną swojego wirtualnego dobytku będą musiały poczekać do jesieni. Zgodnie ze słowami wice założyciela firmy Ngrave, nowy produkt wraz ze swoim wejściem na rynek wprowadzi wiele innowacji i rewolucyjne podejście do obszaru zabezpieczenia swoich zasobów cyfrowych w porównaniu do tego, z czym mieliśmy do czynienia dotychczas. Produkt Ngrave zero to produkt, który oferuje najwyższej jakości ochronę, który jest całkowicie offline.

Dodatkowo portfel kryptowalutowy posiada certyfikat EAL7, który stanowi sam w sobie potwierdzenie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Dzięki nietypowej konstrukcji portfel nie musi łączyć się z żadną siecią w celu generowania kluczy, transakcji bądź synchronizacji. Zarówno Wifi, 3G, 4G, jak i NFC nie będzie już niezbędne do wykonania tego typu procesów. Urządzenie oprócz ochrony przed manipulacją posiada również stosowne zabezpieczenia wielowarstwowe, które uchronią właściciela przed innymi rodzajami ataków na jego własność. Samo urządzenie będzie możliwe do obsługiwania dzięki ekranowi dotykowemu.

Źródło pomysłu stworzenia najbezpieczniejszego portfela kryptowalutowego na świecie

Pomysł na stworzenie superbezpiecznego portfela kryptowalutowego powstał w głowie założyciela firmy w efekcie swoich własnych doświadczeń, kiedy w skutek cyberataku stracił wszystkie swoje kryptowaluty. Sama idea stworzenia tego typu produktu powstała już w połowie 2018 roku, jednak kwestia wdrożenia najnowocześniejszych form ochrony zajęła firmie 20 miesięcy. Wraz z premierą produktu, portfelowi towarzyszyć będzie specjalna aplikacja mobilna, która pozwoli na synchronizację urządzenia oraz zarządzaniem nim z poziomu własnego smartfona. Sam proces komunikacji ze sprzętem zostanie oparty na systemie kodów QR, który do dzisiaj jest jednym z najbezpieczniejszych form autoryzacji.

Czym jest certyfikat EAL7

System EAL to system, który mierzy poziom uzasadnionego zaufania do zabezpieczeń. Dotychczas zdefiniowane 7 poziomów zaufania, gdzie EAL1 określa jedynie potwierdzenie testowania funkcjonalnego a EAL7, czyli najwyższy poziom określa projekt jako taki, który został formalnie zweryfikowany i przetestowany.