Ethereum bardzo blisko od pobicia rekordu. Według Changpeng Zhao wkrótce kurs ETH osiągnie nowe ATH.

Ethereum w ciągu ostatniej doby odnotował wzrost o 17%, sięgając najwyższy poziom w ciągu roku. Obecnie kurs ETH wynosi około 1 382 USD. Analitycy i inwestorzy już prognozują, czy i kiedy padnie nowy rekord wszechczasów Ethereum. 

Kurs ETH wrośnie o 17%.

Ethereum (ETH) tak jak inne popularne altcoiny, notują duży wzrost w obecnym miesiącu. W ciągu ostatniej doby cena wzrosła o 17 %, od początku stycznia nastąpił wzrost o 94 %.
ETH ustanowił nową wartość na poziomie 1 393 USD, zbliża się do rekordu ze stycznia 2018 roku. Według CoinMarketCap, rekord wtedy wyniósł 1 433 USD, oznacza to , ze że Ether ma wartość o 3 % mniejszą niż ATH. W chwili publikacji artykułu ETH osiągnął wartość 1 382 USD

Ether– prognozy i opinie ekspertów

Prognozy analityków i obserwatorów są zgodne, uważają, że to tylko kwestia czasu, kiedy Ethereum pójdzie w ślad Bitcoina, osiągnie rekord wszczechczasówWedług znanego analityka Michaela van de Poppe, Ethereum może w ciągu nadchodzących dni zbliżyć się do ATH. W przypadku, gdy kryptowaluta przekroczy ten poziom, może w krótkim czasie dotrzeć do wartości 1 600 USD, a potem 2 000 USD – zdaniem analityka. Szef Binance, Changpeng “CZ” Zhao również udzielił swoją opinie  na temat sytuacji na rynku kryptowalut. Szef BinanceChangpeng CZ Zhao uważa, że Ethereum w krótkim czasie dołączy do klubu ATH“. Według trader Rakesh Upadhyay następnym celem będzie osiągnięcie poziomu 1 675 USD. 

BNBUNI, LINK, DOT z nowymi ATH

Należy wiedzieć, że Ethereum nie jest tylko jedynym altcoinem, który osiągnął nowy rekord lub zbliżył się do przekroczenia rekordu. W sobotę kryptowaluta Polkadot (DOT) osiągnęła najwyższą cenę w historii- około 19,3 USD. W ostatnim tygodniu wartość tokena zwiększyła się o ponad 100 %. W efekcie tego DOT wyprzedził XRP i inne altcoinów . W kolejnych dniach rekord ustanowiły również nowe ATHChainlink (około 23,6 USD), Binance Coin(46,8 USD), Uniswap(9,8 USD).