Dzięki danym zgromadzonym w okresie od kwietnia do grudnia ubiegłego roku ustalono portret statystycznego kryptomaniaka.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez 2gether statystyczny użytkownik wakut cyfrowych w 2020 roku jest milenialsem. Przedpłacona karta Visa 2gether pozwala użytkownikowi na rozporządzanie posiadanymi kryptowalutami w taki sam sposób, jak tradycyjnymi walutami.

Wspomniany podmiot od kwietnia do grudnia ubiegłego roku zbierał i analizował dane pochodzące od 10 000 użytkowników zamieszkujących 19 europejskich państw. Dzięki wnikliwej analizie udało się ustalić kim tak naprawdę jest typowy użytkownik walut cyfrowych.

Kim są kryptomaniacy i jak wydatkują zgromadzone środki?

Jako przykład posłuży nam “Umberto”, 35-letni aktywny zawodowo prawnika mieszkającego w Mediolanie. Każdego dnia poddający się rutynie i monotonii dnia codziennego. Jednak w wolnych chwilach, gdy tylko może wyrwać się z kieratu docenia wszystko to, co jest związane z jedzeniem. Dotyczy to zarówno wystawnych restauracji jak i jedzenia przygotowywanego w domu.

Bitcoin Era Opinie 2020 – Bot i Platforma inwestycyjna

Wspomniany wcześniej Umberto reprezentuje statystycznego kryptomaniaka, który właśnie wkroczył do 2020 roku. Cóż więcej można jeszcze o nim powiedzieć? Poniżej zamieszczamy kilka kolejnych cech charakterystycznych dla miłośnika walut cyfrowych:

  • milenials, czyli osoba mieszcząca się w przedziale wiekowym między 26 a 45 rokiem życia
  • człowiek sukcesu, czyli przedstawiciel poważanych grup zawodowych takich jak prawnik, księgowy czy ekonomista. Studenci aspirujący do odniesienia sukcesu na gruncie zawodowym również zawierają się w tej grupie.
  • smakosz, czyli osoba posiadająca wyrafinowany gust gastronomiczny. Jak donoszą dane posiadacze walut cyfrowych najczęściej wydają je właśnie restauracjach lub innych lokalach gastronomicznych lub też robiąc zakupy spożywcze.

Zgodnie z wynikami wspomnianego badania 77% użytkowników walut cyfrowych stanowią mężczyźni. Każdego miesiąca wydają oni kryptowaluty o wartości około 112 euro. Natomiast ich wydatki w tradycyjnej walucie wynoszą w przybliżeniu 132 euro.

Które waluty cyfrowe cieszą się największą popularnością wśród kryptomaniaków?

Jak pokazują wyniki badania kryptomaniak najchętniej sięga po płatności jw Bitcoin (BTC), tuż za nim znajduje się Ethereum (ETH). Warto jednak podkreślić, że platforma 2gether oferuje swoim użytkownikom przeprowadzanie płatności jeszcze w 13-nastu innych popularnych walutach cyfrowych, zintegrowanych z ich systemem.

Trading z NAGA dzięki edukacji i społeczności

Masowa adopcja cyfrowych aktywów, tak naprawdę rozpoczyna się w momencie umożliwienia użytkownikom wydatkowania ich w dowolny sposób. Od zakupu dóbr luksusowych, na papierze toaletowym kończąc.

Robienie zakupów i opłacanie ich przy użyciu kryptowalut, zasadniczo w niczym nie odbiega od robienia zakupów przy wykorzystaniu tradycyjnych walut FIAT. Jeżeli stanie się to bardziej dostępne z całą pewnością ta metoda płatności zyska potężną rzeszę zarówno zwolenników, jak i miłośników.