Rynek kryptowalut nieustannie zadziwia obserwatorów kolejnymi przełomowymi działaniami. Ostatni hit to smartfon oparty na technologii blockchain. Łańcuch blokowy ma być zastosowany w najnowszym wypuszczonym na rynek modelu telefonu HTC – HTC EXODUS 1 Binance Edition. Będzie to pierwszy, jak na razie jedyny w swoim rodzaju, smartfon obsługujący sieć Binance Chain. Producent ogłosił już oficjalnie wprowadzenie tej odmiany smartfona w swoją ofertę.

Rynek kryptowalut wkracza w sferę mobilności

Firma HTC od dawna produkuje smartfony. Już w 2018 roku na rynek wypuszczona została seria Exodus. Najnowsze osiągnięcie inżynierów firmy HTC – HTC Exodus 1 Binance Edition – należy właśnie do tej linii produkcyjnej. Jednak prezentowane w nim nowoczesne rozwiązania powodują, że to nie tylko kontynuacja, ale i rozwój serii Exodus. Innowacyjność tego smartfonu wyraża się przede wszystkim w zintegrowaniu do jego systemu operacyjnego rozwiązań znanych z technologii blockchain.

Jak ogłosił producent HTC, najnowszy model oferowanego przez tą znaną firmę smartfona będzie czymś w rodzaju połączenia inteligentnego telefonu oraz informatycznego systemu przesyłania informacji o transakcjach dokonywanych w bitcoin’ach, powszechnie zwanego blockchain’em. Dokładniej rzecz ujmując, smartfon HTC EXODUS 1 Binance Edition będzie wyposażony we wbudowaną funkcję obsługi giełdy kryptowalut Binance Chain.

Kryptowaluty jeszcze nigdy nie były tak blisko, jak są teraz dzięki smartfonom blockchain’owym. Kryptowaluty są dosłownie na wyciągnięcie ręki, zawsze w kieszeni czy torebce użytkownika. W końcu telefon to nieodłączny gadżet każdego człowieka dwudziestego pierwszego wieku.

Ponadto najnowszy model HTC – smartfon HTC EXODUS 1 Binance Edition – wyposażony jest w aplikację mobilną dedykowaną giełdzie kryptowalut Binance Chain. Aplikacja ta nosi nazwę Zion Vault. Zaprojektowana została we współpracy firmy HTC z giełdą Binance, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów inwestujących w kryptowaluty. Innymi aplikacjami dostępnymi w tym modelu smartfona firmy HTC będą na przykład TrustWallet oraz Binance.

Cyfrowy portfel w telefonie

Aplikacja platformy Zion zapewnia nie tylko wysoki poziom bezpieczeństwa zasobów kryptograficznych swoich użytkowników, co samo w sobie jest wartością wysoce pożądaną na rynku kryptowalut. Oprócz tego aplikacja Zion Vault zaprojektowana jest jako portfel cyfrowy.

Oznacza to, że dzięki aplikacji Zion Vault przechowywać można bezpiecznie zarówno bitcoin’y, jak i tokeny. Zarządzanie kluczami w takiej formie jest dość łatwe i efektywne, a przede wszystkim wygodne. Nie trzeba nosić przy sobie osobnego urządzenia będącego cyfrowym portfelem sprzętowym. Wystarczy do tego telefon HTC EXODUS 1 Binance Edition.

Ten model smartfona to kryptowaluty, portfel i telefon w jednym. Sam dyrektor generalny firmy Binance zauważył, że smartfony mogą z dużym prawdopodobieństwem w najbliższej przyszłości całkowicie przejąć funkcję portfeli sprzętowych.