BitBay stanowi największą polską giełdę. Jest ona zdecydowanie najbardziej znana i najczęściej używana. Znajduje się obecnie w czołówce giełd w Europie i ma bardzo ambitne plany na rzecz rozwoju na światowym rynku. Będąc liderem, przyciąga bardzo zróżnicowanych użytkowników, przez co także opinie na jej temat są zróżnicowane.

Krótka historia, czyli Bitbay kto stoi za projektem?

Odpowiedź na pytanie o to – Bitbay kto stoi za projektem – odpowiedź jest bardzo prosta, gdyż jest to jedna osoba. Tego typu platformę wymyślił Sylwester Suszek, który został zainteresowany tematyką kryptowalut przez swojego kolegę, obecnie współwłaściciela Bitbay. Pomysł narodził się z potrzeby giełdy, która nie będzie wymagała wymiany PLN na obcą walutę.

Ogólnie rzecz biorąc, kryptowaluty to stosunkowo nowe zjawisko na naszym rynku. W związku z czym wiele z nich, działa na rynku od niedawna. Podobnie wygląda to w kwestii giełdy kryptowalut Bitbay, która oficjalnie funkcjonuje na rynku od 2014 roku. Jednakże jej pełen rozwój rozpoczął się dopiero w 2015 roku, gdy zaktualizowano dotychczasową wersję systemu giełdy. Bitbay uznaje się za bardzo bezpieczne i proste w obsłudze miejsce.

Istotny wpływ na rozwój firmy miał także rok 2017, gdy na platformie udało się wprowadzić specjalne narzędzia do realizowania płatności przy użyciu kryptowalut. Na ten moment wszyscy użytkownicy giełdy korzystają ze specjalnych kart do swoich kont.

Działanie giełdy opierają się na bardzo prostych zasadach, w związku z czym można kupować i sprzedawać waluty w najbardziej odpowiednim do tego momencie. Użytkownicy Bitbay mogą środki zgromadzone przez nich na koncie wydawać w punktach stacjonarnych i usługowych. Chcąc być jak najbardziej innowacyjnym na rynku, stale pojawiają się Bitbay nowości, które mają uprzyjemniać i ułatwiać swoim użytkownikom korzystanie z usług giełdy.

Bitbay prowizje – czyli czy jest się czego obawiać?

Powszechna opinia, która krąży na temat Bitbay jest taka, że Bitbay prowizje są bardzo wysokie. Jednakże w praktyce wysokość prowizji odzwierciedla dbałość o dynamiczny rozwój giełdy. W związku z czym opłaty są wprowadzane na rzecz, jak najlepszej obsługi i jakości, świadczonych przez Bitbay usług. Platformę można porównać z Allegro, w którym pomimo wysokich prowizji, jakość świadczonych usług jest na tyle wysoka, że nikt nie potrafi w tej dziedzinie dorównać liderowi. W konsekwencji, nawet zmniejszając wysokość prowizji do zera nikomu nie udało się z nim nawet rywalizować. Aktualna wysokość prowizji Bitbay wygląda następująco:

 • Makerod 0,30% do 0,17%;
 • Takerod 0,43% do 0,25%.

Należy przy tym zauważyć, że stawka opłat jest zależna od wartości obrotów w miesięcznym cyklu. Przy czym wysokość prowizji maleje wraz ze wzrostem obrotu bądź wielkością wolumenu, jakim handlujemy.

Bezpieczeństwo korzystania z giełdy, a Bitbay weryfikacja

Bitbay weryfikacja to opcja, która niedawno nie była jeszcze obowiązkiem. Wówczas większość funkcjonalności, znajdujących się na platformie była dostępna bez konieczności nadsyłania, identyfikujących nas dokumentów. Aktualnie sytuacja ta uległa zmianie, w związku z czym teraz przed rozpoczęciem korzystania z serwisu należy zweryfikować swoje dane. Takie postępowanie wprowadzono w trosce o bezpieczeństwo użytkowników giełdy. Do weryfikacji należy użyć plików dokumentów osobistych w odpowiednim do tego celu formacie.

Bitbay opinie użytkowników na temat giełdy

Na temat każdego podmiotu można znaleźć, zarówno pozytywne, jak też negatywne opinie. Wpisując w wyszukiwarce hasło „Bitbay opinie”, przekonamy się praktycznie od razu, że tych dobrych jest zdecydowanie więcej. Ludzie szczególnie pochlebnie wypowiadają się na temat pracy zespołu ds. wsparcia, bezpieczeństwa środków, nowoczesności i braku jakichkolwiek problemów z terminowym przeprowadzaniem wypłat. Najgorzej oceniana jest kwestia niespełniania obietnic, szczególnie w kwestii niedotrzymywania terminów, odnośnie wprowadzania Bitbay nowości. Rynek jest bardzo konkurencyjny i wymaga ciągłych i dynamicznych zmian i wprowadzania w życie nowych projektów.

Podsumowanie, czyli Bitbay wady i zalety

Rozważania na temat polskiej wersji Bitcoin, warto podsumować przy pomocy zestawienia Bitbay wady i zalety, wśród których należy wymienić:

Najistotniejsze zalety giełdy BitBay:

 • szansa na wykorzystywanie tradycyjnych walut;
 • szeroka możliwość wyboru różnych par kryptowalutowych;
 • łatwa w obsłudze i jasna w użyciu platforma;
 • dostęp do webinarów;
 • sprawny dział pomocy technicznej;
 • stały rozwój i wprowadzenie nowych funkcjonalności na giełdzie;
 • zapewnienie bardzo wysokich standardów bezpieczeństwa.

Główne wady BitBay:

 • pobieranie wysokich prowizji transakcyjnych;
 • pobieranie prowizji w trakcie wpłat i wypłat;
 • konieczność przechodzenia poprzez procedurę weryfikacji.