Forum

Nawigacja po forum

Trudnosc wydobycia bitcoin

Cytat

Bitcoin i inne waluty kryptograficzne wykorzystujace blokady typu proof-of-work sa utrzymywane w procesie zwanym wydobyciem. W tym systemie górnicy - komputery obslugujace oprogramowanie klienckie waluty kryptograficznej - rywalizuja o znalezienie nowego bloku, dodajac najnowsza partie danych transakcyjnych do lancucha. Otrzymuja one oplaty i (w niektórych przypadkach) nagrode w postaci nowych zetonów w zamian.

Czas potrzebny na znalezienie nowego bloku podlega dwóm czynnikom: przypadkowosci i trudnosci. Zacznijmy od przypadkowosci. Górnicy pobieraja partie danych transakcyjnych i uruchamiaja je za pomoca algorytmu hash, funkcji jednokierunkowej, która - biorac pod uwage konkretny zestaw danych - zawsze bedzie dawala ten sam wynik, ale której wyniku nie mozna odwrócic, aby pokazac oryginalne dane. Nie da sie przewidziec, jaki bedzie skrót. Nowy blok znajduje sie, gdy hash spelnia okreslone wymagania. Poniewaz kazdy zestaw danych posiada tylko jedno wyjscie dla danej funkcji skrótu, górnicy musza do danych dodac nonce - "liczbe uzyta raz" - w celu uzyskania nowego skrótu. Jesli wynik nadal nie spelnia wymagan, górnik próbuje ponownie z nowym nonce.

Wymaganie, które musi spelniac hash odpowiada trudnosci: prawidlowy hash musi byc ponizej okreslonej wartosci docelowej ustawionej automatycznie (i okresowo dostosowywanej) przez protokól waluty kryptograficznej. Im nizsza wartosc docelowa, tym wiecej powtórzen funkcji skrótu musi przejsc górnik, aby uzyskac akceptowalny wynik - innymi slowy, tym wieksza jest trudnosc. Górnik moze teoretycznie miec szczescie i przy pierwszej próbie uzyskac wazny hash dla danego bloku: z czasem jednak wieksza trudnosc oznacza, ze górnicy musza przecietnie pokonac wiecej hasow na blok

Cytat

Trudność wydobycia bitcoin rzeczywiści wzrasta i w ostatnim czasie jest nawet poniżej progu rentowności. Dlatego wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem jest zainteresować się inwestycją na giełdzie. Jak możecie przeczytać tutaj https://szkolenieblockchain.pl/liczba-firm-izraelskich-ktore-wdrazaja-blockchain-wzrosla-o-30/ nawet w Izraelu coraz częściej wdrażany jest blockchain i myslę, że na prawdę warto jest zainteresować się tym tematem

Wpisy na forum dyskusyjnym BTCportfel.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży kryptowalut i innych instrumentów finansowych. BTCportfel.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.