Po tym, jak pojawiły się w sierpniu informacje o aresztowaniu twórców Plus Tokena przez chińską policję, wydawać by się mogło, że dni Cloud Tokena są już tak naprawdę policzone. Pod koniec września jednak pojawił się Exxa Wallet, który ochrzczony został bratek bliźniakiem Cloud Tokena. Czy zatem możemy się spodziewać rychłego exitu scamu?

“Hit” tegorocznej jesieni – Exxa Wallet

Dokładnie 19 września na kanale YouTube speców od MLM pojawiły się bardzo ciekawe materiały o całkiem nowym portfelu Exxa Wallet. Jego premiera oficjalna miała miejsce dokładnie 29 września. Jednak okazuje się, że do czynienia mamy z przerobioną lekko wersją Cloud Tokena. Nawet jego graficzna szafa jest bardzo podobna. Niezmieniony kompletnie został sam program afiliacyjny.

Exxa Wallet ma zostać platformą do zarządzania całym majątkiem na blockchainie. Poza portfelem jest także oferowany nieokreślony bliżej edukacyjny program. Chodzi o Cyfrową Akadmię Exxa. Można na niej uczyć się zarabiając.

DEVO +

Bardzo podobnie jak w Cloud Tokenie, elementem głównym systemu Exxa jest zaawansowany bot. Zwany jest on także DEVO+. Ma on za zadanie pomnożyć wszelkie kryptowaluty oraz jednocześnie im zapewniając mniej więcej 6 procent miesięcznie zysku. Nie tylko do tego wykorzystując algorytmy oraz inteligencję sztuczną, ale do tego także wskaźniki samej technicznej analizy. Chodzi o linie trendu, RSI czy też MACD. Przy parametrach takich dosyć blado wypadają tradingowe systemy, które stosowane są przez najlepsze hedgingowe fundusze.

Twórcy projektu jak i także tajemniczy Ronald Aai

Twórcami projektu tego, zgodnie ze stroną oficjalną są Danny Pang o którym wiadomo bardzo mało. W zasadzie wiemy jedynie, że działał w sprzedaży i jest po prostu przedsiębiorcą. Drugim współzałożycielem był Francis Aw. On z kolei ma doświadczenie w IBM w Motoroli w Singapurze. Prowadził podobno trzy firmy jeśli chodzi o branżę hi tech. Z kolei Gregory Ang to założyciel stacji o nazwie GangTV. Pracował on w Discovery Channel, Hallmark Channel jak i także w wielu, wielu innych stacjach. W sieci jednak nie znajdziemy żadnych informacji na temat żadnego.

Skoro Exxa to brat bliźniak Cloud Tokena, sądził należałoby, że twórcą prawdziwym obu tych właśnie projektów jest Ronald Aai. Jak wynika z zamieszczonego opisu na internetowej stronie Cloud Tokena, on posiada naprawdę doświadczenie wieloletnie z zakresu samych społecznościowych mediów, mobilnych portfeli, płatności, systemów IOT, telefonów komórkowych czy też technologii blockchain. Pracował rzekomo dla Huawei oraz Samsunga a także przez dziesięć lat w ministerstwie obrony malezyjskim.

Czy Ronaldowi Aai kończą się pieniądze?

Podobnie jak Cloud Token sprawia jak najbardziej wrażenie nieudolnej bardziej wersji Plus Tokena. Podobnie w zasadzie Exxa wygląda na przygotowanego pośpiesznie prawie klona Cloud Tokena. Zdaniem Juliana Leathy’ego, który w materiałach swoich tego typu projekty podejrzane recenzują, Exxa działał będzie krócej, a niżeli Cloud Token oraz samo powstanie całkiem nowego portfela o tym, że zaczynają się kończyć pieniądze Ronaldowi Aai.