W zaledwie ciągu kilku lat Exodus się stał jednym z portfeli najpopularniejszych jeśli chodzi o portfele do Bitcoina oraz także innych kryptowalut. Sukces swój zawdzięcza na pewno niezwykle przyjaznemu interfejsowi użytkownika jak i także możliwości przetrzymywania w jednym miejscu wielu kryptowalut.

Recenzja portfela Exodus

Swoją premierę portfel miał w lipcu roku 2016. Exodus założony został przez JP Richardsona oraz Daniela Castagnoli. Aplikacja działa jako tak zwany Hot Wallet oraz także pozwala na przechowywanie naprawdę dużej liczny kryptowalut, które możemy wysyłać następnie, zamieniać czy też odbierać.

Prosty jak i także intuicyjny design

Portfel ten słynie ze swojego naprawdę nieskomplikowanego działania jak i także intuicyjnego designu. Głównie to właśnie dzięki tym cechom, aplikacja zyskała naprawdę duży rozgłos. Exodus posiada także funkcje modułu śledzenia salda czy też wbudowaną giełdę ShapeShift. Aplikację bez problemu możemy połączyć ją z portfelem sprzętowym Trezor.

Klucze przechowywane są na naszym komputerze

Prywatne klucze do portfela trzymane są na naszym komputerze oraz nikt teoretycznie poza nami nie ma do nich absolutnie dostępu. Exodus to portfel lekki, z tego względu, aby można było dokonywać transakcji jednocześnie nie musząc pobierać całego blockchainy kryptowaluty dane na swój komputer, do celu tego wystarczy jedynie pobranie klienta.

Możemy handlować kryptowalutami bezpośrednio z poziomu portfela

Naprawdę funkcją niezmiernie ciekawą tejże aplikacji jest giełda wbudowana, która jest obsługiwana przez ShapeShift. Dzięki niej właśnie w ciągu w zasadzie kilku seksund możemy wymieniać Bitcoiny na altcoiny oraz także odwrotnie. Giełda w żadnym wypadku nie obsługuje walut FIAT. Wiąże się to poniekąd z naprawdę główną ideą kryptowalut, która mówi o samym odejściu bezpośrednio od pieniądza właśnie fiducjarnego oraz systemu bankowego.

Zabezpieczenia samego portfela Exodus

Nad wszelkimi zabezpieczeniami portfela tego pracuje wielu doświadczonych deweloperów, którzy w aplikacji tej zawarli oni cały szereg metod zaawansowanych szyfrowania prywatnego klucza. Te klucze pozostają nad kontrolą samego użytkownika i nie zostaną nigdy przesłana do serwerów zewnętrznych. Dzięki samemu systemowi tworzenia zapasowych kopii między innymi możemy wygenerować historię transakcji zawartych, do których sam dostęp ma wyłącznie taka osoba, która zna hasło bezpośrednio do naszego portfela.

Czy Exodus się nadaje dla osób początkujących?

Portfel Exodus zaprojektowany został z myślą o wszystkich użytkownikach, którzy kupili dopiero co swoje bitcoiny pierwsze. Exodus działa jako portfel lekki, który eliminuje samą potrzebę pobierania całego łańcucha bloków konkretnej kryptowaluty.

Aplikacja ta jest wystarczająco zabezpieczona. Posiada on czytelny interfejs, dzięki któremu sama wymiana jak i także kupno kryptowalut nie powinna kompletnie sprawiać problemów nawet kompletnemu laikowi. Zapowiada się naprawdę imponująco.