HTC powraca na rynek cyfrowych walut i bitcoina (BTC). Firma właśnie udostępnia swój nowy, bardziej ekonomiczny model smartfona zaopatrzony w pełen węzeł oraz portfel sprzętowy bitcoina (BTC).

Poznajcie HTC Exodus 1s

Tajwańska firma HTC będąca światowym liderem w produkcji smartfonów  przez ostatnie 6 miesięcy zapowiadała premierę bitcoinowego smartfona. W trakcie wczorajszej konferencji Lightning Conference odbywające się w Berlinie zaprezentowano jej najnowsze urządzenie czyli Exodus 1s.

Nowy produkt HTC został wyposażony między innymi w funkcję za pomocą, której przechowywany będzie cały blockchain bitcoina (BTC) oraz możliwe będzie zarówno rozprzestrzenianie transakcji, jak i bloków na wszystkie strony świata. Innymi słowy zaprezentowany Exodus 1s jest pełnym węzłem bitcoin (BTC). Kolejna funkcja smartfonu to portfel sprzętowym, będący jednym z najbardziej bezpiecznych rozwiązań służących do przechowywania walut oraz aktywów cyfrowych.

Exodus 1s jest swoistą alternatywą dla zeszłorocznego modelu Exodus 1 od tego samego tajwańskiego producenta. Jednak zaprezentowane w Berlinie urządzenie jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla naszych kieszeni. Nakłady finansowe związane z jego zakupem wynoszą niewiele ponad 930 złotych lub jak kto woli około 220 euro. Dla tych którzy nie wiedzą średni koszt zakupu Exodusa1 wynosił ponad 3000 złotych. Jak łatwo się domyślić oba modele można zakupić za pomocą transakcji w walutach cyfrowych.

Exodus 1s jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem w porównaniu do swojego poprzednika. Również jego parametry techniczne w porównaniu z Exodus 1 pozostawiają pewien niedosyt.  Nie zmienia to jednak faktu, że Exodus 1s oferuje instalację 400 gigabajtowej karty SD, która w zupełności wystarczy do zapisu sieci bitcoin (BTC) na długi okres czasu. Jak podaje portal coindanece na chwilę obecną rozmiar sieci bitcoin (BTC) wynosi nieco ponad 250 GB.

HTC zaleca połączenie Exodus 1s z siecią WiFi oraz podłączenie urządzenia do zasilania w trakcie pierwszorazowego uruchomieniu pełnego węzła bitcoin (BTC).

Wspomniny smartfon od tajwańskiego producenta pracuje na systemie Android Oreo 8.1. Oprócz tego domyślnie posiada 4 GB wbudowanej pamięci RAM oraz 63 GB pamięci wewnętrznej.

Gdzie będzie można kupić Exodus 1s?

Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, aby Exodus 1s był dostępny w sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych. Wiadomo jednak, że będzie można zakupić go na terenie 27 państw Europy oraz na Bliskim Wschodzie. Włączając w to Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Arabię Saudyjską.

Należy mieć na uwadze fakt, że nowe urządzenia od tajwańskiego producenta nie jest jedynym smartfonem blockchaino obecnym w tym momencie na rynku. Samsung, to kolejny producent, który również wprowadził domyślnie funkcję portfela walut cyfrowych do swojego flagowego modelu jakim bez wątpienia jest Galaxy S10. Pozostali producenci także nie ustają w swoich działaniach nad wprowadzeniem identycznych rozwiązań. Mamy tu na myśli między innymi: Huawei, Electroneum czy też Hodler Pro.