Musimy mieć świadomość, że blockchain.com jest jednocześnie pierwszą jak i także największą firmą z rynku kryptowalut mającą siedzibę w Anglii. Właśnie firma ta uruchomiła płatniczą bramkę dla użytkowników, która służy wpłacaniu oraz wypłacaniu brytyjskich funtów (GBP) za pośrednictwem usługi brytyjskiej dużo szybszych płatności. Są one nazywane FPS. Właśnie dzięki temu użytkownicy brytyjscy mogą przejść teraz od samego założenia konta, aż do zakupu kryptowalut w mniej, a niżeli pięć minut.

Użytkownicy Blockchain Exchange teraz mogą także wpłacać, wypłacać oraz także używać GBP do kupowania Ether (ETH) oraz także bitcoinów (BTC). Co ciekawe wkrótce będzie dużo więcej kryptowalut dostępnych.

Blockchain.com a Brexit

Firma ta w swojej całkiem nowej inicjatywie widzi jak najbardziej świetny pomysł na rozruszanie rynku w kraju swoim. Co więcej liczy także na zwiększone znacznie zaangażowanie użytkowników brytyjskich, ponieważ wielkimi krokami zbliża się Brexit. W tym także na liczbę rekordową depozytów od klientów brytyjskich.

Okazuje się, że korzenie blockchain.com w Wielkiej Brytanii już sięgają samych początków w mieszkaniu małym w Yorku. W ten sposób wypowiada się współzałożyciel oraz dyrektor generalny Peter Smith. Ponieważ kraj, który przez wielu jest nazywany domem i to prawie przez dekadę, przechodzi zmiany znaczące, to konieczne jest to, aby zapewnić wszystkim Brytyjczykom, a więc przyjaciołom oraz rodzinom, rodakom oraz współpracownikom całkiem nowe opcje izolowania ich przyszłości finansowej od politycznych konfliktów, które zdecydowanie gospodarkę kraju zdestabilizowały.

Giełda kryptowalut o nazwie blockchain.com zbudowana została dokładnie kilka lat temu. Dzisiaj może się ona już pochwalić ponad 44 milionami portfeli w sieci blockchain oraz jest zaufanym najbardziej miejscem do handlu jak i także kupowania kryptowalut. Obsługuje ona wpłaty jak i także wypłaty w funtach, euro oraz dolarach amerykańskich. Bardzo ciekawe jest to, że jest dostępny dokładnie w 190 krajach.

Brexit a kryptowaluty

Nie jest wcale wykluczone, że jednym z samych efektów Brexitu będzie spory skok popularności właśnie kryptowalut w Zjednoczonym Królestwie. Mówiło się o tym już dobrych parę miesięcy temu, gdy to właśnie BTC mocno zaczął rosnąć w wiosną oraz także latem tego roku.

Dzisiaj wszelkie skoki cyfrowych kursów walut znacznie wyhamowały. Obserwowaliśmy w ostatnim czasie wręcz prawdziwą bessę. Teraz jednak sama sytuacja znacznie się uspokoiła. Wszelkie działania, które podjęte zostały przez blockchain.com może być tego symptomem, że ta firma się przygotowuje do całkiem nowej fali wzrostów, a może i także bańki, która może być efektem teoretycznie wszelkich niepokojów makroekonomicznych oraz geopolitycznych, które dręczą w ostatnim okresie nasz świat. Zobaczymy jak to wszystko będzie się układało i jak sprawa będzie wyglądała bezpośrednio po Brexicie. Jesteśmy niesamowicie zainteresowani tym tematem.