Singapore Fintech Festival to największe wydarzenie w branży technicznych nowinek finansowych. W tym roku odbył się w dniach 7-11 grudnia. Brali w nim udział bracia Winklevoss, pionierzy rynku kryptowalut. Duże emocje wzbudziła ich wypowiedź na temat Bitcoina. Bycze bliźniaki przewidują, że jego cena ostatecznie przekroczy barierę 500 tysięcy USD za sztukę.

Sytuacja Bitcoina wiąże się z gospodarką światową

Cameron Winklevoss wspomniał, że kryzys gospodarczy nakłonił mocarstwa światowe do olbrzymiego dodruku pieniędzy. Bitcoin posiada przewagę nad najpowszechniej wykorzystywanym zabezpieczeniem wartości pieniądza – złotem. Opiera się na łatwości transferu oraz odporności na siły zewnętrzne. Kapitalizacja rynkowa BTC według braci przekroczy niedługo kapitalizację złota. Ideą Bitcoina od początku było stworzenie bankowości w świecie bez banków. Jednocześnie Cameron zapewnił o dalszym rozwoju giełdy Gemini na tzw. rynki “rozwijające się”.

Rozwój wymaga jasnych regulacji

Pracodawcy stoją przed odpowiedzialnością zmniejszania barier, stojących na drodze start-upów pracujących nad rozwojem kryptowalut. Surowe wymagania mogą hamować tempo wzrostu i odkładać w czasie nieuniknione.

Tyler Winklevoss podkreślił, że Bitcoin to „największa rewolucja pieniężna i technologiczna od czasu samego Internetu”. Według niego ekspansja BTC dopiero się rozpoczyna. Należy przy tym pamiętać, że wielkie dziś firmy zaczynały w trudnych warunkach. Cameron przytoczył tu przykład Apple oraz Facebooka. Głównym wyzwaniem stojącym przed kryptowalutami jest zrównoważenie rozwoju tego sektora pod względem geograficznym.

Prognozy dżentelmenów odnośnie złota

Prognoza przekroczenia kwoty 500 tysięcy dolarów za 1 BTC oparta jest na szacunku kapitalizacji rynkowej Bitcoina. Zakłada się, że wzrośnie ona aż 40-krotnie co sprawi, że BTC przeskoczy pod tym względem złoto.

Warto pamiętać przy tym, że obecna kapitalizacja rynkowa złota wynosi około 9 bilionów dolarów. Zapowiedź braci wywołała dyskusję oraz spekulacje. Odważne stwierdzenie było najszerzej komentowanym podczas pierwszego dnia festiwalu.

Dowiedz się więcej na pastacbd.pl