Porównanie do złota

Michael Saylor – dyrektor generalny MicroStrategy wyszedł z założenia, że niebezpiecznie jest myśleć, że złoto oraz najstarsza kryptowaluta to zasoby inwestycyjne bardzo podobne oraz wzajemnie uzupełniające się. Z kolei były senator australijski Bitcoina określił nawet mianem “złota milenialsów”.

Bitcoin jest bardzo często porównywalny do złota. Wiele osób nawet nazywa go “złotem cyfrowym”, ale poza posiadanymi kilkoma cechami wspólnymi czy można go wkładać do tej samej szuflady? Michael Saylor jest jest zdania, że nie. Stwierdził tak naprawdę, że zestawienie kryptowaluty najstarszej z kruszcem tym doprowadzi do kanibalizmu. Chodzi o wsparcie jednego inwestycyjnego zasobu przez drugi, a idąc tropem słabszego przez zmieniające się dynamicznie oczekiwania społeczności. Poza tym zauważył, że Bitcoin w tym przypadku byłby na pozycji wygranej. W zasadzie to nic dziwnego, że generalny dyrektor firmy MicroStratego, popiera bardziej tę kryptowalutę od złota. Zarówno on, jak i także firma, którą kieruje włożyli w nią naprawdę niemałą sumę pieniędzy.

Poza tym, podczas gdy kruszcowi najpopularniejszemu, jak i także kryptowalucie najstarszej przypisuje się rolę magazynu wartości – to Bitcoin staje się formą wygodniejszą przechowywania oraz także przenoszenia środków z uwagi na swój bardzo niefizyczny charakter. O ile sam transport dużej ilości złota może się stać naprawdę kłopotliwy, w przypadku kwoty przenoszonej w BTC z miejsca pierwszego do drugiego to bardzo szybki, prosty oraz także stosunkowo tani proces.

Bitcoin jest złotem milenialsów

Tak jak już wspominaliśmy, najstarsza kryptowaluta jest w przychylniejszy sposób odbierana przez generacje młodsze. O tym zjawisku się wypowiedział ostatnimi czas były senator z Australii – Cory Bernardi. Opisał on Bitcoina, jako wersję złota milenialsów.

Sporo ma on w tym racji. Nowe technologie nie są dla młodszych pokoleń czymś co budzi lęk oraz niepokój. W związku z tym i kryptowaluty są odbierane w całkiem inny sposób.

Zamawiaj produkty CBD i płać Bitcoin – KupCBD.PL