J.K. Rowling, autorka opowieści Harry’ego Pottera zainteresowała się ostatnio tematem bitcoina. Pisarka znana z tworzenia opowieści fantasy dotyczących przygód młodego czarodzieja napisała na Twitterze, że nic nie wie o bitcoinach. Jej wypowiedź bardzo szybko spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony internautów . Cała społeczność kryptowalutowa zwróciła się do pisarki i odpowiedziała na wszystkie jej pytania, aby wzbogacić jej wiedzę.

 

Autorka Harry’ego Pottera zainteresowała się bitcoinem

Bitcoin od wielu lat cieszy się niezmiennie ogromną popularnością. Mimo tego, są również i tacy, którzy jeszcze nie wiedzą, co to za kryptowaluta. Dla niektórych osób wydaje się dziwne, aby ktoś jeszcze nie wiedział, czym konkretnie jest bitcoin. Właśnie dlatego wypowiedź J.K. Rowling, twórczyni opowieści o przygodach Harry’ego Pottera, w której przyznała się do tego, że nie wie czym jest bitcoin, zdziwiły bardzo wielu handlarzy kryptowalutowych.

J.K. Rowling napisała na Twitterze post, w którym dobrowolnie przyznała się, że nie wie kompletnie nic na temat bitcoinów. Poprosiła również internautów, aby pomogli jej w poszerzeniu swojej wiedzy. “Nie rozumiem bitcoinów. Proszę, wytłumaczcie mi to, abym to zrozumiała .” Gdy opublikowała swój post, mnóstwo internautów postanowiło, że pomoże internautce się dokształcić.

 

Założyciel Ethereum uczy J.K. Rowling, czym jest bitcoin

Sam Vitalik Buterin, założyciel oraz dyrektor generalny w Ethereum odpowiedział J.K. Rowling w ramach całej serii twittów. Wyjaśnił jej, że bitcoin to pierwsza na świecie cyfrowa waluta, nad którą nie ma kontroli żaden tradycyjny bank. Składa się z 18 milionów jednostek.

Ekspert wyjaśnił także znanej pisarce, że ludzie postrzegają bitcoiny jako bardzo cenny zasób z tego względu, ponieważ nie zarządza nim jakikolwiek centralny organ. Nie ma grupy ludzi, która mogłaby produkować tej kryptowaluty więcej bądź ją manipulować. Wszystko jest nieustannie obiektywne, niezmienne i rzetelne. Szef Ethereum dodał także, że nie ma “żadnej grupy ludzi, która mogłaby wydawać więcej jednostek bitcoina swoim zaufanym znajomym bądź członkom swojej rodziny”. Niemożliwe są także manipulacje zasadami handlowania bitcoinem z powodów politycznych.

 

Przedstawiciele Bitcoina zachęcają J.K. Rowling do inwestycji w kryptowalutę

Oficjalny profil Bitcoina na Twitterze także włączył się do trwającej dyskusji. Napisali, że czarodzieje w dalszym ciągu potrzebują banku Gringotta, aby oszczędzać zarobione przez siebie pieniądze, jednak bitcoin rozwiązał ich wszystkie problemy. Bitcoin jest rozwiązaniem wszystkich dotychczasowych bolączek związanych z korzystaniem z usług tradycyjnej bankowości. Jak autorka odpisała na te rewelacje? Że nie do końca wierzy w to, co przeczytała. Zakończyła jednak stwierdzeniem, że wierzy w bitcoiny. Nie czuła się jednak na tyle zdecydowana, aby od razu zainwestować swoje środki w bitcoiny. Na sam koniec dyskusji J.K. Rowling zażartowała, że “trollowała” zwolenników bitcoinów, ponieważ zależało jej na zwiększeniu wartości zgromadzonych przez nią zasobów w walucie Ethereum.