Skoro czytasz ten artykuł, to pewnie sam zastanawiasz się, jak kupić Bitcoiny i czy to w ogóle dobry pomysł. Ostateczna decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie, ale my przygotowaliśmy Ci 3 solidne argumenty, które tłumaczą, dlaczego tak wiele osób z dumą nosi koszulki z nadrukiem – kup Bitcoin! Nie wierzysz? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się sam!

W ciągu ostatniej dekady Bitcoin zapewnił największy zwrot z inwestycji w porównaniu do innych instrumentów finansowych

Biorąc pod uwagę dane historyczne, zakup Bitcoin’a w przeszłości oferował zdecydowanie najwyższą stopę zwrotu z inwestycji. Najstarsze BTC, które oferowały pierwsze giełdy kryptowalut, można było kupić za około 1 USD. Trochę ponad dekadę później za te same Bitcoin’y trzeba było zapłacić już 63 729 dolarów! Z takimi wynikami nie mogą się równać żadne inne instrumenty finansowe – mniej zarabia się nawet na lewarowanym forexie.

Jednak 63 729 USD to zapewne nie jest ostatnie, na co stać Bitcoina. Wielu światowych ekspertów podkreśla, że BTC może w 2021 roku osiągnąć nawet 140 tysięcy dolarów! Taka okazja raczej się już nigdy nie powtórzy, dlatego lepiej od razu zastanów się, gdzie kupić Bitcoina na własność.

Pamiętaj jednak, że kryptowaluty z natury obarczone są wysokim ryzykiem inwestycyjnym, dlatego ich zakup powinieneś skonsultować z licencjonowanym doradcą finansowym.

Jeden Bitcoin w przyszłości może być wart aż milion dolarów

Milion USD za 1 BTC to kolejna, jeszcze ambitniejsza przepowiednia cenowa. I chociaż wydaje się być mało realistyczna, to w praktyce okazuje się, że ma bardzo wiele wspólnego z rzeczywistością. Za jej wygłoszenie odpowiada sam John McAfee, czyli prawdziwa legenda i jedna z pierwszych osób publicznie popierających BTC. Milionową prognozę popiera też kolejna osobowość świata kryptowalut – Jesse Powell, do którego należy znana giełda kryptowalut.

Skąd zatem wzięła się kwota 1 miliona? W dużej mierze wynika to ze struktury Bitcoina, w skład którego wchodzi 100 000 000 satoshi. Samo satoshi to jednostka, której celem jest umożliwienie precyzyjnego wykonywania transakcji. Dla ułatwienia można ją bezpośrednio porównać do grosza lub centa. Używając satoshi, giełdy kryptowalut mogą dokładnie i uczciwie rozliczać bilanse swoich klientów.

I tak też, gdy 1 BTC będzie wart 1 milion USD, to każdy satoshi będzie kosztować 1 cent. To właśnie dlatego zakup Bitcoin’a może okazać się strzałem w dziesiątkę! Teraz za jednego dolara możesz kupić prawie 1900 satoshi. Pomyśl, ile na takiej transakcji zarobisz, gdy BTC faktycznie osiągnie cenę 1 miliona.

Coraz więcej światowych firm i banków zaczyna skupować BTC

Inwestowanie w kryptowaluty zwyczajnie się opłaca, dlatego też nawet największe banki inwestycyjne na świecie zaczynają swoim najlepszym klientom podpowiadać, gdzie kupić Bitcoiny. Dobrym tego przykładem jest sam JPMorgan, który zaleca, by jego klienci posiadali w swoim portfolio ekspozycję na BTC.

W kryptowalutowe inwestycje wchodzą też największe firmy – Tesla, PayPal, czy nawet Facebook! BTC kupuje także amerykański gigant bezdotykowych płatności, firma Square. W październiku zeszłego roku przedsiębiorstwo to zakupiło prawie 5 000 Bitcoinów! Widzisz – nie tylko Ty zastanawiasz się jak kupić BTC…