Dzisiaj mamy wiele dostępnych miejsc do przechowywania kryptowalut. Zarówno sprzętowe portfele jak i portfele giełd kryptowalut wymagają od nas każdorazowego logowania się aby sprawdzić ich stan.

O ile przy jednym portfelu logowanie sie nie stanowi problemu, o tyle problem może pojawić się jeśli przechowujemy kryptowaluty w wielu miejscach i musimy pamiętać hasło do każdego z nich. Na szczęście możemy skorzystać z pomocy aplikacji, trakerów śledzących nasze kryptowalutowe portfolio niezależnie od tego w ilu miejscach przechowujemy crypto.

3 darmowe aplikacje do śledzenia kryptowalutowego portfolio na rok 2020

Poniżej poznacie trzy z najpopularniejszych darmowych trakerów docenianych przez większość użytkowników.

Blockfolio – to aplikacja ciesząca się dzisiaj największą popularnością. Umożliwia zarządzanie portfelem kryptowalut w sposób prosty i intuicyjny. To opcja doceniana nie tylko przez doświadczonych inwestorów, ale też przez początkujące osoby. Za jej pomocą możecie tworzyć także wykresy, kupować kryptowaluty, przeglądać najnowsze wiadomości. Spokojnie integruje się ona z API giełd kryptowalut umożliwiając integrację z 300 giełdami i umożliwia śledzenie Twoich inwestycji będąc kompatybilna z większością kryptowalut i tokenów. Aplikacja jest bezpieczna dzięki dwuskładnikowym uwierzytelnianiu i szyfrowaniu danych oraz dostępna w języku polskim.

Delta – to druga pod względem popularności aplikacja do zarządzania portfelami kryptowalut. Delta jest dostępna na PC z większością systemów operacyjnych i na urządzenia mobilne oraz możliwa do integracji z giełdami dzięki API. Za jej pośrednictwem można także dodawać tokeny z bazy ICO.  Ta aplikacja w wersji pro jest płatna od 60 do 80 dolarów, tylko podstawowe funkcje są dostępne w darmowej wersji, która, w przeciwieństwie do tej płatnej, nie zawiera kodu funkcji odzyskiwania danych możliwego w każdej chwili.

CoinStats – to wciąż rozbudowywana i dynamicznie rozwijająca się aplikacja działająca praktycznie na każdym systemie włącznie z Apple Watch. Ma spore predyspozycje do przegonienia wszystkich pozostałych w rankingach i cieszy się coraz większym uznaniem. W Coin Stats dostępne są bieżące wiadomości ze świata kryptowalut, włącznie z tymi z najbardziej liczących się anglojęzycznych portali informacyjnych. Agregator newsów łączy się także z Twitterem czy Redditem. Wiadomości są uporządkowane według kryptowalut, których dotyczą a sama aplikacja, podobnie jak dwie pozostałe, umożliwia również bezpośredni zakup kryptowalut.

Trakery to aplikacje bardzo przydatne i umożliwiające w zorganizowany sposób zarządzanie naszym portfolio kryptowalutowym bez konieczności pamiętania dużej ilości haseł. Te ogólnie dostępne i przede wszystkim darmowe aplikacje ułatwią życie zarówno zaawansowanego jak i początkującego użytkownika, dopiero wkraczającego do świata crypto. Przedstawione powyżej zestawienie jest subiektywne, każdy z użytkowników może mieć odmienne preferencje i cenić sobie bardziej inne z dostępnych na rynku aplikacji. Jeśli sami korzystacie z tego typu rozwiązań, macie uwagi do powyższego zestawienia lub inne trakery godne polecenia, zapraszamy do kontaktu i do komentarzy.